26 Липень 2017

КИТАЙСЬКІ ПАРТНЕРИ ГОТОВІ ІНВЕСТУВАТИ В ПРОМИСЛОВІСТЬ ТА ЗАПРОШУЮТЬ НА СВІЙ РИНОК

Інвестори із Китаю готові розширити свою діяльність в Україні, а також працювати в кооперації. Окрім того, зацікавлені і в поставках окремих категорій українських товарів, переважно із сектору АПК, послуг – туризму тощо. Налагодити безпосередні контакти між сторонами пропонується на відомій інвестиційній  виставці CIFIT, яка відбудеться 18-21 вересня в місті Сямінь. До її роботи запрошено долучитись УСПП.

Про це йшлося на конференції «Можливості бізнесу України та Китаю», організованій в УСПП спільно з ГО «Українсько-китайська торгова асоціація» та CIFIT.

Як розповів голова правління зазначеної асоціації Чень Чжун Фен, організація отримує чисельні запити від китайських ділових кіл щодо встановлення контактів з українськими виробниками.

«В рамках конференції можемо провести ціле направлене спілкування між зацікавленими партнерами. Що може запропонувати наша сторона? Вихід на масштабний ринок, знаходження інвесторів під цікаві і перспективні проекти, іміджеві зростання через співпрацю із знаними китайськими компаніями», – підкреслив він.

За словами очільника Українсько-китайської торгової асоціації, тривала економічна криза в нашій країні призвела до скорочення роботи, а то і зупинки деяких промислових заводів та виробництв. Тут можуть допомогти інвестиції із Піднебесної, в чому і є мета роботи асоціації.

В свою чергу, віце-президент УСПП Сергій Зимін подякував партнерам за інтерес в розвитку торговельно-економічних зв’язків із Україною та зазначив, що вітчизняні ділові кола мають програму розвитку промислових потужностей та активно співпрацюють в даному напрямку із урядом. Зокрема, підготовлена Антикризова програма спільних дій влади та бізнесу, працює Національний комітет з промислового розвитку під керівництвом Прем’єр-міністра України.

«Поле для реалізації інвестиційних проектів насправді дуже широке. Передусім, це сфера енергозбереження, утилізації побутових відходів тощо. Зокрема, лише для Києва необхідна побудова 2 сміттєпереробних заводів. Щодо експорту, то ми зацікавлені в поставках продуктів харчування (в тому числі і з певним ступенем переробки в КНР), військової техніки та ін.. Так, київський «Артем» вже веде перемовини із Китаєм щодо поставки ракет», – зазначив С.Зимін.

Поза тим, вітчизняний бізнес може запропонувати партнерам і вигідні проекти в транспортному машинобудуванні, авіабудуванні, ракетно-космічній сфері тощо.

Сторони домовились про обмін діловою інформацією, подальшу співпрацю в рамках міжнародних конференцій та зустрічей.