13 Липень 2017

ДІЛОВА СПІЛЬНОТА ВІТАЄ РАТИФІКАЦІЮ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ УКРАЇНА-ЄС

Новина з Брюсселя про те, що Рада Європейського Союзу остаточно ратифікувала Угоду про асоціацію Україна-ЄС, має дуже велике значення для ділової спільноти, всього народу нашої країни. Нині належить забезпечити максимально ефективне і швидке досягнення мети, закладеної в Угоді, і перейти на новий етап партнерства та євроінтеграції.

Остаточна ратифікація є не фінішем євроінтеграційної робити – по суті, це лише  старт. Україні належить на новому якісному рівні розгорнути діяльність  з адаптації стандартів та регламентів до європейських в економічній сфері, домогтися рівноправної конкуренції, сприятливого  ділового клімату, високого рівня економічних свобод, затвердження на державному рівні дієвих  стимулів для інвестиційного, інноваційного розвитку, просування малого, середнього бізнесу. Ці завдання не можна виконати без верховенства права, остаточної перемоги над корупцією. Така діяльність потребує великої віддачі та    ефективних реформаторських зусиль. Це іспит на право називатися країною світових, європейських стандартів.

Позиція ділової спільноти України є такою, що євроінтеграція не є для держави самоціллю. Це лише засіб здійснення демократичних перетворень, встановлення в Україні сучасних стандартів соціально-політичних, економічних реалій,  зростання якості життя людей. Але інтеграція є незворотною, і динамічні темпи проходження непростих перетворень є найнеобхіднішим варіантом, бо  за повільним шляхом з невиразними результатами  криються розчарування та зневіра. Таке  можливе лише за умови системної роботи на основі ретельно відпрацьованих стратегій та планів, постійного діалогу держави і суспільства, влади і бізнесу. Завдання скласти Національну програму адаптації української економіки до умов вільної торгівлі з ЄС (стандарти, технічні регламенти, модернізація), розробити  «дорожню карту» імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Україна є й буде частиною європейської політичної, економічної спільноти. Але не терміни членства в ЄС є важливими, необхідно системно  та результативно рухатися шляхом запровадження світових, європейських  стандартів на українській землі, саме таким чином домагатися конкурентоспроможності економіки та значного  покращення життя людей.