4 Вересень 2017

В УКРАЇНІ СТВОРЯТЬ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

УСПП ініціював створення в Україні музею історії промисловості. Відповідний проект активно просуває Донецьке регіональне відділення союзу, його  вже підтримало міністерство енергетики та вугільної промисловості України. Також планується залучити декілька європейських грантів під ці цілі.  Нагадаємо, ще у 2000 році вийшов Указ Президента про створення такого музею, що й досі не реалізований та потребує відновлення.

Створення музею підтримало Правління УСПП на своєму засіданні 1 вересня.

В якості майданчиків для створення установи пропонується використати збиткові вугільні шахти на сході та заході України, які плануються до закриття. Зокрема, однією із них може стати шахта ДП «Шахта №1 «Нововолинська».

«Нам необхідно показати й  минуле індустріальної України, й  той потенціал, яким володіє держава. Саме в розвитку наших технічних, промислових, інноваційних можливостей  є запорука успіху. Адже в світі немає жодного позитивного прикладу розвитку країни із сировинною економікою», – підкреслив президент УСПП Анатолій Кінах.

Донецьке РВ УСПП як ініціатор відновлення Указу Президента вже розробило «дорожню» карту реалізації проекту та пошуку партнерів і фінансових ресурсів. Так, УСПП виступає за створення відповідного організаційного комітету на чолі з профільним віце-прем’єр-міністром, адже задля перепрофілювання шахт у музей необхідно вирішити цілу низку питань, що не можуть бути прийняті окремим міністерством одноосібно.

Щоб заручитись підтримкою громадськості та депутатського корпусу, восени в приміщенні парламенту буде організована фотовиставка «Європейський слід у створенні промисловості України» – за підтримки посольств провідних країн ЄС. Надалі експозиція демонструватиметься в ЄС для пошуку партнерів.

«Ми хочемо показати, що Донбас, не зважаючи на складну ситуацію в регіоні, має промисловий потенціал і буде його розвивати», – підкреслив керівник ДРВ УСПП В.Редько.

Він поінформував, що найближчим часом в регіоні буде проведено розширене засідання щодо створення музею, на якому будуть присутні керівники області, представники зацікавлених міністерств, громадські діячі, промисловці та ін. Свою підтримку в цьому вже пообіцяло Міненерговугілля, що зазначено у відповідному спільному протоколі