22 Червень 2017

УКРАЇНСЬКІ ТА ЛИТОВСЬКІ ПРОМИСЛОВЦІ ГОТУЮТЬ ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ ЗА УЧАСТІ ПРЕЗИДЕНТІВ ОБОХ КРАЇН

УСПП та Конфедерація промисловців Литви проводять підготовку традиційного – вже  третього – міжнародного економічного форуму, участь в якому беруть президенти України та Литви, міністри, посли та представники бізнесу. Захід заплановано на початок грудня, що співпадає із візитом Президента України П.Порошенка до Вільнюса. Наразі ж партнери поглиблюють співпрацю в окремих двосторонніх проектах. Литва зацікавлена в залученні українських спеціалістів в галузях телекомунікацій, будівництва тощо, натомість проводить навчальні семінари для бізнесу по стратегії поведінки на ринку ЄС. Про це йшлося на 17 засіданні Литовсько- української комісії з питань торгово-економічного і науково-технічного співробітництва  у м. Вільнюс.

Українську делегацію очолив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, серед інших учасників – перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров, посол України в Литві Володимир Яценівський та ін.

На порядку денному – питання співпраці в галузі транспорту, енергетики, охорони здоров’я, туризму, мобілізації Україною міжнародної фінансової, технічної та гуманітарної допомоги тощо.

Як розповів С.Прохоров, сторони відмітили значний ріст обсягів товарообігу між країнами: у першому кварталі 2017 року на 35%.  При цьому, українська частка експорту за цей період зросла на майже 50% та склала 86,4 млн.дол.

Партнери домовилися регулярно продовжувати обмін інформацією про потенційні сфери для інвестування в економіки обох країн. Був відзначений великий інтерес і перспективи для розвитку двостороннього співробітництва між вченими, діловими радами та підприємцями в різних галузях, включаючи нові ініціативи.

З метою залучення інвесторів українська сторона надала литовцям перелік об’єктів державної власності, які плануються до приватизації у 2017 році. Підтверджена готовність продовжувати роботу як в рамках діяльності поїзда комбінованого транспорту «Вікінг», так і в рамках Транскаспійского міжнародного транспортного маршруту.

Українська делегація також поінформувала про удосконалення технологічної схеми обробки в своїх портах, зокрема в МТП «Чорноморськ» і запропонувала активізувати роботу з  вироблення взаємоприйнятних транспортних логістичних схем організації перевезення вантажів між країнами регіонів Балтійського, Чорного та Каспійського морів.

Представники Конфедерації промисловців Литви підкреслили важливість продовження співпраці як між асоціаціями промисловців і підприємців обох країн, так і безпосередньо між окремими підприємцями, а також поінформували  про те, що діяльність представника Конфедерації промисловців Литви в Україні розширюється