28 Листопад 2017

Шановні колеги!

Інформація щодо основних литовських компаній, яких запрошено до участі у ІІІ Українсько-Литовському Економічному форумі

(8 грудня 2017 р., м.Вільнюс)

Компанія Respekto Grupė Ltd.

Литовська компанія Respekto Grupė Ltd. є офіційним та ексклюзивним представником китайської енергетичної компанії NCPE (NORTH CHINA POWER ENGINEERING CO., LTD, www.ncpe.com.cn) у країнах ЄС, СНД та Закавказзя, а також представляє інтереси низки інших китайських компаній (NORTH POWER CHINA ENGINEERING, TIANJIN ELECTRIC POWER CONSTRUCTION, Shenyang Transformer Group, Sino Great Wall, POWER CHINA, CHINA RAILWAY ENGINEERING CO., China NATIONAL TECHNICAL IMPORT & EXPORT CORPORATION тощо).

Respekto Grupė Ltd. зацікавлена у налагодженні співпраці з українськими партнерами з питань реалізації інвестиційних проектів в Україні, спільно з китайськими інвесторами та ЕРС- підрядниками, у сферах:

- енергетики – проекти теплових електростанцій на вугіллі, мазуті, газі та біопаливі, вітряні та сонячні електростанції, гідроелектростанції, лінії електропередач високої напруги, підстанції тощо;

- транспортної інфраструктури – проекти будівництва залізничних колій, тунелів, метро, автомобільних доріг, автодорожніх розв’язок, аеропортів та морських портів;

-  телекомунікації – проекти з будівництва антенних щогл,  розвитку засобів зв’язку, інформаційних та комунікаційних технологій, постачання мережевого обладнання;

-  нерухомості – будівництво висотних споруд, стадіонів, великих спортивних та офісних комплексів, промислових підприємств та інших об’єктів цивільного та промислового будівництва.

Китайські компанії, які співпрацюють з Respekto Grupė Ltd, можуть запропонувати спільну реалізацію проектів на основі  ЕРСF контракту (проектування, поставка, будівництво + фінансування: надання кредитів від китайських банків для замовника) за різними формами співпраці.

Наразі компанія, за сприяння ПУ у ЛР, опрацьовує низку інвестиційних проектів в Україні у сфері відновлювальної енергетики, зокрема 3 проектів вітрових електростанцій у Львівські області, 3 проектів сонячних електростанцій у Дніпропетровській області тощо.

Голова Правління компанії – Чеслав Окінчіс, колишній член литовського парламенту, підписант Акту про відновлення Незалежності Литви, перебував на посадах заступника голови Комітету закордонних справ Сеймасу ЛР, радника Президента ЛР та радника Прем’єр-міністра ЛР.

 

www.respectgr.com

UAB BOD Group

ЗАТ BOD Group є найбільшим у країнах Балтії виробником фотоелектричних панелей, CD, DVD і Blu-ray-дисків та оптичних лінз, володіє сучасними високотехнологічними заводами у м.Вільнюс та м.Таллінн. Більшість продукції компанії постачається на експорт.

Під час проведення ІІІ Балтійсько-Чорноморського економічного форуму (17 червня 2016 р., м.Херсон), було підписано Протокол про наміри щодо розміщення у місті Херсон заводу з виробництва обладнання для сонячної енергетики між Херсонською міськрадою, Херсонською поліграфічною фабрикою та Литовською конфедерацією відновлювальної енергетики. Розпочати виробництво фотоелектричних панелей планується у 2017 р. за технічної підтримки компанії BOD Group.

Наразі компанії «BOD Group» висловлює зацікавленість у інвестуванні у проекти сонячних електростанцій у Херсонській та інших областях України.

Перспективи участі компанії в інвестиційних проектах обговорювалися під час відвідання заводу українською делегацією на чолі з  народним депутатом України, головою підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ВРУ Н.Кацер-Бучковською.

Н.Кацер-Бучковська планує взяти участь у форумі та обговорити з керівництвом «BOD Group» питання реалізації окремих проектів в Україні.

http://bod.lt/en

Група компаній UAB «Imlitex Holdings»

Компанія встановила тривалі торгові стосунки із низкою українських компаній та імпортує в Литву продукцію таких підприємств, як ТОВ «Агропартнер» (олія, кукурудза, соняшникова макуха), ТОВ «Радехівський цукор» (жом буряковий), Агропромгрупа «Пан Курчак» (соя, кукурудза, соєве масло, соняшниковий і рапсовий жмих), «Карнел», «Ніжинський жирокомбінат», група компаній «Прогредіс» (кукурудза, соя) тощо.

Компанія зацікавлена у інвестуванні у розвиток експортної інфраструктури України, участі у приватизації елеваторів та зерносховищ, а також ДП «Артемсіль».

Компанію очолює Почесний консул України у Каунасі  В.Бландіс, який має тісні стосунки з литовськими компаніями, що виявляють інтерес до інвестування в економіку України..

http://imlitex.com/

 «BT Invest»

Інвестиційна компанія ЗАТ «БТ Інвест» (UAB BT Invest) була заснована громадянами Литви Р.Тумекнасом та І.Беззебом (українець за походженням) у 1993 р. з головним офісом у Вільнюсі.

В Україні ЗАТ «БТ Інвест» працює з 1995 р., коли було засновано підприємство з виробництва соків «Сандора» у Миколаївській області.

Довідково: у 1995 року литовські бізнесмени І.Беззуб та Р.Туменас надали стартовий капітал для реалізації бізнес-плану професору Миколаївського кораблебудівного інституту С.Сипко. У створеній компанії по 45% належало І.Беззубу та Р.Туменасу, 10% — С.Сипко.

У березні 1996 року був випущений перший пакет продукції, у 2000 р. на заводі введено в дію цех пюре та напівфабрикатів, у 2006 р. відкрито виробничий комплекс № 2, на якому виготовлялася продукція у ПЕТ.

За підсумками 2006 року компанія займала 45,6% ринку соків в Україні.

У 2007 р. підприємство було продане (за даними ЗМІ – за 800 млн.дол.США) американській компанії «PepsiCo», а отримані кошти були реінвестовані у інші галузі української економіки.

На даний час ЗАТ «БТ Інвест» володіє мережею супермаркетів «Новус», яка налічує 38 супермаркетів та магазинів у Києві, Київській області, Севастополі, Черкасах, Миколаєві, Тернополі, Рівному, Рівненській та Житомирській областях загальною площею понад 170 тис.кв.м. При цьому останні 22 супермаркети були введені у експлуатацію у період російської агресії Росії проти України (3-у 2014 р., 7 – у 2015 р., 5 – у 2016 р. та 1 – у 2017 р.

Наразі мережа супермаркетів «Новус» входить у ТОП-7 найбільших ретейлерів України, оборот компанії за 2016 р. склав 7,1 млрд.грн. та зріс на 27% порівняно з 2015 р.

ЗАТ «БТ Інвест» також є основним співвласником компанії «Столиця груп» та низки інших компаній, які працюють у сферах будівництва і нерухомості в Києві, а також торгово-розважального комплексу RETROVILLE (м.Київ).

У 2016 р. ЗАТ «БТ Інвест», спільно з українськими партнерами, започаткувала новий інвестиційний проект у Миколаївському морському порту з розвитку портової інфраструктури. Наприкінці червня 2017 р. Антимонопольний комітет України дозволив ЗАТ «БТ Інвест», спільно з кіпрською компанією Castle Black, купити агрокомпанію Сrousman Constructions, яка займається вирощуванням і реалізацією зернових, бобових і насіння олійних культур, будівництвом і ремонтом складських приміщень, наданням в оренду комерційної нерухомості, зокрема елеваторів.

http://www.btinvest.lt/

UAB PONTEM

ЗАТ “Понтем» працює у сфері оптової торгівлі продукцією харчової промисловості на ринках країн Балтії, Польщі, Росії, України, має налагодженні контакти більш як з 200 литовськими ті іноземними компаніями.

Також компанія має значний досвід роботи у сфері громадського харчування і обслуговування медичних установ, шкіл та інших закладів у Литві.

У 2016 р. ЗАТ PONTEM розпочала реалізацію в Україні проекту із забезпечення учнів загальноосвітніх шкіл якісним харчуванням на умовах аутсорсигу. На початку реалізації проект охоплював 9 шкіл Києва, у 2017 р. компанія вже забезпечує гарячим харчуванням учнів 85-ти шкіл у Дарницькому і Дніпровському районах Києва та планує розширити проект на дошкільні заклади і медичні установи Києва й інших регіонів України.

Протягом 2016-2017 р. власники компанії, спільно з іншою литовською компанією З АТ “Балтійос Паслаугу Групе” заснували в Україні компанії ТОВ “Понтем УА” ТОВ “Понтем Плюс.УА”, які розпочали свою діяльність у сферах постачання готових страв, оптової та роздрібної торгівлі, громадського харчування і обслуговування.

UAB «Plieno Spektras»

UAB «Plieno Spektras» – модернізоване інженерне підприємство з металообробки, розташоване у  м. Клайпеда. Спеціалізація підприємства – проектування, виробництво і монтаж нестандартних виробів, конвеєрних систем із нержавіючої сталі найвищої якості. Основний напрямок роботи – виробництво спеціалізованих цехів «повного виробничого циклу» для підприємств риболовної промисловості, співпрацює з чисельними компаніями Євросоюзу. Також, компанія проектує, виготовляє і монтує устаткування для харчової промисловості.Членом правління компанії є Почесний консул України у Клайпеді Г.Вігантас, які має тісні контакти з литовськими компаніями, зацікавленими у реалізації проектів в Україні.

http://www.plienospektras.lt/

UAB «Traidenis»

ЗАТ «Трайденіс» спеціалізується на розробці та виробництві обладнання для біологічної очистки стічних та каналізаційних вод. Компанія співпрацює з українськими низкою українських підприємств та місцевими органами влади, шукає нових партнерів в Україні.

Компанія започаткувала низку проектів з біологічної очистки води у Київській, Херсонській, Одеській та інших областях України та опрацьовує можливість будівництва в Україні заводу з виробництва обладнання для водоочисних станцій.

Генеральний директор ЗАТ «Трайденіс» С.Леонавічюс є співголовою Українсько-Литовської Ділової ради та Президентом Вільнюської торгово-промислової і ремісничої палати.

http://traidenis.lt/