25 Квітень 2018

Шановні колеги!

Інформуємо вас про підсумки роботи просиловості м. Києва за 2017 рік.

Інформація про підсумки роботи промисловості

м. Києва у 2017 році.

 

У Києві працює 763 промислових підприємств, які звітують за формою 1П до Головного управління статистики в м. Києві, які представляють 9 основних видів промислової діяльності, з них 34 державної форми  власності.

Загальний обсяг реалізованої продукції у січні –грудні  2017 року за основними видами промислової діяльності у відпускних цінах підприємств м. Києва  склав 172,9  млрд. грн., що на 24,6  млрд. грн. або на 16,6% більше, ніж у відповідному періоді 2016 року. Питома вага обсягу реалізованої продукції у м. Києві в загальному обсязі реалізованої продукції по Україні за січень-грудень  2017 року становила 8,0 % (4 місце серед регіонів України). На показник  обсягу  реалізованої промислової продукції має вплив індекс інфляції, який у 2017 році становив 113,7%.

 

 

 

 

У січні – грудні 2017 року спостерігалось падіння індексу промислової продукції на 4,9 % (по Україні за січень- грудень 2017 року падіння  в промисловості становить 0,1 %).

 

 

Зростання обсягів продукції спостерігалось у:

текстильному виробництві та виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів на 27,0% (кількість підприємств – 64, обсяг реалізованої промислової продукції – 1,8 млрд.грн.)(збільшили обсяги виробництва за окремими видами продукції  ПАТ «Трикотажна фабрика «Роза», ПП «Ярослав», ТОВ «Торнадо», ТОВ «Київська шкарпеткова фабрика», ТОВ «Левітер Інтерпрайс», ТОВ «Рекламний текстиль», ТОВ «Віді Ван», ПАТ «Астра люкс»).  У текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів відносно січня-грудня минулого року збільшено випуск трикотажу спіднього (на 38,2%.); комплектів і костюмів чоловічих з тканини, виробничих та професійних (на 43,1%);білизни постільної майже у 1,5 р.б., светрів, пуловерів, кардиганів, жилетів та виробів подібних, трикотажних та в’язаних на 12,5% більше,  пальт, напівпальт, плащів чоловічих  на 7,8% більше., взуття – на 8% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

 

 

виробництва хімічних речовин і хімічної продукції на 9,5% (кількість підприємств – 37, обсяг реалізованої промислової продукції – 1,4 млрд.грн.)  (збільшили обсяги виробництва за окремими видами продукції ТОВ «НВФ «Ірком –ЕКТ», ТОВ «Гренландія», ТОВ «НВФ «Сімокс», ТОВ «Сінто-94», Спільне Українсько-Польське підприємство «Єврохім», ТОВ «Карапуз», ТОВ «Супермаш», ТОВ «Адвент Інвест»). У виробництві хімічних речовин і хімічної продукції у січні-грудні 2017р. відносно січня–грудня 2016р. обсяги промислової продукції збільшились за рахунок збільшення виробництва засобів мийних та засобів для чищення (на 21,3%), засобів косметичних для макіяжу чи догляду за шкірою майже на 54%.

 

 

з виробництва гумових і пластмасових виробів та іншої неметалевої мінеральної продукції на 7,5 % (кількість підприємств – 88, обсяг реалізованої промислової продукції – 13,2 млрд.грн.) (збільшили обсяги виробництва за окремими видами продукції ПАТ «Елпо», ПрАТ «Хімексі», ПрАТ «Термопласт», ТОВ «Аркапласт», ТОВ «Атем груп», ТОВ «Бетон комплекс», ТОВ «Інтерагропак», ПАТ «Завод залізобетонних конструкцій ім. С Ковальської», ПАТ «Асфальтобетонний завод», ПАТ «Асфальтобетонний завод «АБ Столичний», ТОВ «Стромат спецбетон»). На підприємствах переробної промисловості з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції обсяги виробництва збільшились на 7,5%, зокрема: у виробництві розчинів бетонних, готових до використання – на 14,4%; виробів багатошарових ізолюючих зі скла – на 1,2%.;  вироби для транспортування чи пакування продукції, з пластмас на 51,3%, плитки, плит, черепиці та виробів подібних з цементу, бетону або каменю штучного на 28,2 %.

 

 

виробництві основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів на 0,2% (кількість підприємств – 16, обсяг реалізованої промислової продукції – 14,7 млрд.грн.) (збільшили обсяги виробництва за окремими видами продукції ПАТ «Фармак», ТОВ «Фарма старт», ПАТ «НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», ПрАТ «ВНП «Укрзооветпромпостач»,  ТОВ «Фарммедальянс», ПАТ «Креома фарм», ПАТ  НВК «Діапроф-мед», ТОВ «Медбіоальянс»). У виробництві основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів обсяги продукції збільшились у січні-грудні 2017р. проти січня –грудня 2016р. за рахунок збільшення виробництва препаратів лікарських, що містять алкалоїди, або їх похідні, і не містять гормони чи антибіотики (на 2,4 %).

 

 

постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря  -  на 0,5 % (кількість підприємств – 47, обсяг реалізованої промислової продукції – 34,9  млрд.грн.).

Скорочення обсягів промислової продукції відбулось у:

виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів на 2,6 %  (кількість підприємств – 91, обсяг реалізованої промислової продукції – 80,6 млрд.грн.) (знизили обсяги виробництва за окремими видами продукції ТОВ «Амбар», ПП «Маріам-С», ПАТ «Оболонь», ПАТ ККФ «Рошен», ТОВ фірма «Фавор», ПАТ «Київхліб», ТОВ «Столичний млин», ПАТ «Орлан», ТОВ «КБФ», ТОВ «БМБ Компаунд», ПАТ «Київський завод шампанських вин «Столичний», Філія ПАТ «Карлсберг Україна» в м. Києві, ТОВ «М’ясні делікатеси», ПП «МПК Океаніка», ТОВ «Кравест», ТОВ «Тіс-маркет», ТОВ «СП «Соломія»).

У виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів відбулось зниження виробництва  хліба та виробів хлібобулочних на 5,5%, тортів на 3,2%, шоколаду та готових харчових продуктів з вмістом какао – на 26,9%. Водночас відбулось збільшення виробництва напоїв безалкогольних на 4,2%.

 

 

металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів на 4,7 % (кількість підприємств – 45, обсяг реалізованої промислової продукції – 3,6 млрд.грн.) (знизили обсяги виробництва за окремими видами продукції ТОВ «Бетон комплекс», ТОВ «Інтерпрофіль», ТОВ «TVD»,  ТОВ «Укрметал трейд», ТОВ «Сканрок», ПАТ «Київський радіозавод»,  ТОВ «Профсталь», ТОВ «Євро-прокат», ПП «Меткон», ТОВ «П’ятий елемент», ТОВ «ДАК», ТОВ «ТММ-будкомплект», ТОВ «Ванбуд»,  ПАТ «Леокон», ТОВ «Міськбудметал», ТОВ «Кам-трейд», ТОВ «Патон турбайн текнолоджіс», ТОВ «Контур 2000», ДП «Гальванотехніка «ВАТ Київський завод «Радар», ПАТ «Промзв’язок», ТОВ «Хіммашекспорт», ПрАТ  ВКФ «Ас», КУВП №1 УТОС, ТОВ «Тант’єма», ТОВ «Град», ТОВ «Дріада ХХІ», ТОВ «Амекс техніка кріплення», ДП «Дослідний завод зварювальних матеріалів інституту ім. Патона» ). У металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання у січні-грудні 2017р. проти січня – грудня 2016р. відбулось зменшення  виробництва конструкцій інших та їх частин, плит, прутків та виробів подібних, з металів чорних або алюмінію на 11,4 %, водночас відбулось збільшення виробництва блоків дверних і віконних з метлів чорних – на 25%.

 

 

машинобудуванні на 19,4% (кількість підприємств – 166, обсяг реалізованої промислової продукції – 8,4 млрд.грн.) (знизили обсяги виробництва за окремими видами продукції МП «Редуктор-сервіс» у формі ТОВ, ДНВП «Електронмаш», ТОВ «Вілінк», ДП «Квазар ІС», ТОВ «ВП «Пещерін», ДП ЦНТ «Маяк»,  ТОВ АТ «Механіка», ТОВ «Основа МТА», ТОВ «Діона – ЛТД», ТОВ «АРС – теплоконтроль», ТОВ «НВФ «Венбест – ЛТД», ПрАТ «Рокс», ТОВ «НВП «Вимірювальні технології», ДП завод «Арсенал», ДП завод «Генератор», ВАТ «Меридіан» ім. С.К. Корольова, ДП ВО «Київприлад», МП «Електрон» у формі ТОВ, ТОВ «Алай», ТОВ «Стоїк», ТОВ «Пакувальні технології», ТОВ «Селтон», ТОВ «Юнісістем», ТОВ «Баленко завод пакувального обладнання», ТОВ «Авіарм», ПАТ «Промзв’язок», ПП «Лайт роут консалтінг», ТОВ «Укрліфтсервіс», ТОВ «Лайтсервіс», ТОВ «Білий світ», ТОВ «Ардіс»). На підприємствах машинобудування зниження виробництва у січні-грудні 2017р. відносно відповідного періоду попереднього року  відбулось у виробництві схем друкованих змонтованих (на 10,4 %), приладів для контролю інших фізичних характеристик (на 35,2%), приладів електричних сигналізаційних для захисту від крадіжки або пожежі та апаратури подібної для використання в будівлях на 4%, обладнання для миття, наповнювання, закупорювання пляшок та інших ємностей (на 6,7%), виробництва бухгалтерських машин, апаратів касових на 19,3%. Разом з цим, майже у 3,4 рази збільшився випуск інструментів для вимірювання або контролю за витратами, рівнем, тиском та іншими змінними характеристиками рідин і газів.

 

 

 

виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності на 32,0% (кількість підприємств – 106, обсяг реалізованої промислової продукції – 6,8 млрд.грн.) (знизили обсяги виробництва за окремими видами продукції ТОВ «Алатар», ПрАТ «Деревообробний завод «Явір»,  ТОВ «Квін-свіг», ТОВ «Комод ЛТД», ТОВ «Дріада ХХІ», ТОВ «НВП Поліграфсервіс», ТОВ «Фабрика Поліграфіст-школа», ТОВ «Укрполіграфмедіа», ПрАТ «Сьогодні мультимедіа», ДП Державне виробництво «Преса України», ТОВ «Новий друк», ТОВ «ВКФ «Макротрейд», ТОВ «Система торгсервіс», ПП «Група компаній «Торгсервіс», ТОВ «Поліграф центр», ПрАТ «Бліц-інформ», ТОВ «Веркон»). На підприємствах переробної промисловості з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності у січні –грудні 2017р. відносно січня –грудня 2016 року відбулось зниження виробництва книг, брошур, листівок та подібної продукції, віддрукованої (на 22,5%), газет, які виходять менше 4-х разів на тиждень на 3,4%, вікон, дверей, їх рам та порогів з деревини на 15,1%. Разом з цим, на 32,5% збільшився друк журналів та видань періодичних, які виходять менше чотирьох разів на тиждень; на 10,5% – етикеток з паперу чи картону.

 

 

 

Щодо діяльності окремих підприємств. У  звітному періоді скоротили обсяги виробництва:

 

ПрАТ «Промзв’язок»  виробляє вузли до підіймально-транспортного устаткування, термінали платіжні, здійснює  оброблення металів.  Обсяг реалізованої промислової продукції на  ПрАТ „Промзв’язок” за січень-грудень  2017 року становив 28,8 млн. грн., в той час як за відповідний  період 2016 року – 36,2 млн. грн. (- 20,5%). Скорочення обсягів виробництва відбулося в результаті: припинення реалізації деталей та вузлів до підіймально-транспортного устаткування, які виготовлялися на замовлення Київського ЗАТ “ОТІС”, відсутність фінансування та значне скорочення плану закупок цієї продукції для потреб міського господарства, відсутність замовлень на виготовлення терміналів платіжних.

ПАТ «Оболонь»

За підсумками роботи обсяги виробництва продукції скоротились в цілому за рік в порівнянні з 2016 роком  на 3,4%, у тому числі: пива на 7,2%; мінеральної води на 1,3%.

Разом з тим, за 2017 рік зросли обсяги виробництва: безалкогольних напоїв – на 11,4 %, солоду (+31,4%), гранульованої дробини (+1,3%).

Головною причиною зниження обсягів виробництва є втрата ринків збуту продукції підприємства (зокрема: Російська Федерація, окуповані території Донецької, Луганської областей , Крим)

ПАТ «Київський завод шампанських вин «Столичний» — обсяг виробництва у 2017 році (4925321 пляшка), у порівнянні з 2016 роком (10216375 пляшок), зменшився на 51,8% у зв’язку із зменшенням попиту покупців.

ПАТ «Квазар» — обсяги виробництва у 2017 році в порівнянні з 2016 роком зменшились на 12974,3 тис. грн (близько 25,4%) через падіння цін на продукцію для сонячної енергетики на світовому ринку та обмеження стосунків з європейськими партнерами.

 

Основні причини падіння обсягів виробництва підприємств промисловості м. Києва в 2017 році

 

Визначальними чинниками промислового спаду в м. Києві в 2017 році було скорочення обсягів виробництва в харчовій промисловості (-2,6%), машинобудуванні (-19,4%), деревообробці та поліграфії (-32,0%).

В Україні вказані сектори зростали, зокрема виробництво продуктів харчування зросло на 2,9%, деревообробка та поліграфія – на 5,8%, машинобудування – на 7,9%.

 

Причини спаду у визначених секторах промисловості Києва.

 

 • Ø Харчова промисловість

Виробництво хлібобулочних виробів у Києві в 2017 році скоротилося на 5,5%, в Україні – на 6,9% . У 2017 році  після цінової лібералізації соціальні сорти чорного та білого хліба подорожчали на 22%. Однак, згідно інформації компаній-виробників, цінова лібералізація не мала визначного впливу на попит, оскільки раніше значний асортимент продукції вже вироблявся за спеціальною рецептурою і не підпадав під цінове регулювання. Пояснення негативної динаміки зростанням частки тіньового сектору виглядає більш ймовірним. Так, за даними «Всеукраїнської асоціації пекарів», лише 32% хліба виробляється промисловими хлібозаводами, що звітують  до Державної служби статистики України, а решта 68% хлібобулочного виробництва працює за спрощеною системою оподаткування.

Щодо значної частини малих виробників хлібобулочних виробів не здійснюється належний моніторинг їх виробничої діяльності щодо дотримання вимог податкового законодавства,  законодавства у сфері безпеки та якості харчових продуктів, лабораторний контроль та маркування продукції, а також офіційної зайнятості працівників. Це дозволяє їм знизити витрати і підвищити цінову конкурентоспроможність порівняно з крупними виробниками, які сплачують всі податки і у яких виробництво відповідає державним нормам харчової безпеки.

Виробництво окремих видів продуктів харчування в м. Київ та Україні в 2017 р.

 

 Продукція

Київ

Україна

Вироблено в 2017 р.

2017/2016, %

Вироблено в 2017 р.

2017/2016, %

Хліб та вироби хлібобулочні, т

107 638

94,5

1 049 448

93,1

Торти, т

7 960

96,8

15 835

101,3

Пряники та вироби аналогічні, т

4 709

99,6

31 961

93,8

Шоколад та готові харчові продукти з вмістом какао, т

2 270

73,1

35 899

118,5

Напої безалкогольні, тис.  дал.

17 598

104,2

652 174

102,1

 

В 2017 році в Києві також спостерігалося значне скорочення обсягів виробництва шоколадних виробів та продуктів з вмістом какао – на 26,9%, тоді як в Україні цей показник зріс на 18,5%. Основна причина – часткове перенесення виробництва шоколадних виробів компанією «Рошен» з Києва до Вінниці. Компанія «Рошен» мотивує таке рішення неоптимальним розташуванням своєї київської фабрики з точки зору виробничих витрат (висока зарплата в місті) і логістики. Компанія  планує в 2018 році мінімізувати виробництво в Києві, і на місці фабрики створити громадський простір «Рошен Плаза». У зв’язку з цим можна очікувати подальше скорочення виробництва кондитерських виробів.

Виробництво безалкогольних напоїв у Києві в 2017 р. зросло на 4,2%, що відповідає загальноукраїнській динаміці (+2,1%).

 • Ø Поліграфія

У поліграфічній галузі Києва в 2017 році  відбулося скорочення випуску газет, книг, брошур та листівок . Водночас, зросли обсяги друку журналів та інших періодичних видань, які виходять менше 4-х разів на тиждень.

 

Виробництво окремих видів поліграфічної продукції в м. Київ та Україні

в 2017 р.

 Продукція

Київ

Україна

Вироблено в 2017 р.

2017/2016, %

2017/2016, %

Газети, млн. примірників

487,5

97,6

77,9

Книги, брошури, листівки та подібна продукція, млн. арк.

164,7

77,5

106,7

Журнали та видання періодичні, які виходять менше 4-х разів на тиждень, млн. арк.

546,4

132,5

201,8

 

Україна знаходиться під впливом загальносвітової тенденції переходу від паперових до цифрових носіїв інформації, що знижує попит на друковану продукцію. Крім впливу цього чинника, типографії Києва програють цінову конкуренцію учасникам ринку у Харкові, Дніпрі та Львові.

Цінову конкурентоздатність у поліграфії у першу чергу визначають витрати на сировину, частка якої у собівартості сягає 75-80%. Київські поліграфісти скаржаться на нерівні умови конкуренції у закупівлях паперу та брак газетного паперу за прийнятною ціною. Вітчизняні паперові фабрики у Коростишеві та Зміїві  підвищили ціни на свій газетний папір до паритетного рівня цін імпорту.

Інші перешкоди розвитку підприємств галузі:

 • вимога авансових платежів за послуги «Водоканалу» та «Київенерго». Комунальні рахунки іноді не пов’язані з фактичними обсягами споживання послуг;
  • необґрунтоване втручання у виробничу діяльність контролюючих органів – ДФС, пожежників та державної екологічної інспекції. Штрафи чи зупинку операційної діяльності підприємств зазначеним державними установами складно та затратно оскаржувати через суд, що знижує продуктивність та погіршує фінансові результати підприємств;
  • відносно висока вартість робочої сили – середня заробітна плата у Києві в поліграфії від 5 тис. грн., у Харкові – від 3 тис. грн./міс.

 

 • Ø Деревообробка та виробництво меблів

У Києві також зменшились обсяги виробництва виробів з деревини та меблів, яке спостерігалося на фоні зростання аналогічних показників в Україні .

Виробництво окремих виробів з деревини та меблів в м. Київ та Україні

в 2017 р.

 Продукція

Київ

Україна

Вироблено в 2017 р.

2017/2016, %

Вироблено в 2017 р.

2017/2016, %

Вікна, двері, їх рами та пороги, з деревини, м2

17 654

84,9

1 092 545

127,0

Меблі для офісів та підприємств торгівлі, шт.

283 692

97,8

1 543 129

112,2

Меблі кухонні, шт.

349 552

96,2

1 273 617

118,2

 

Основні причини скорочення виробництва виробів з деревини та меблів – перенесення виконання замовлень в регіони через вищі виробничі витрати та місцеві податки у столиці, зокрема плату за землю та орендну плату.

 

 • Ø Машинобудування

Ключовою причиною зменшення обсягів виробництва у машинобудівній галузі  Києва в 2017 році було скорочення випуску продукції на кількох великих підприємствах ВПК внаслідок закінчення виконання масштабних зовнішніх контрактів та відсутності нових схожих за обсягами замовлень.

Зокрема, ДАХК «Артем» наприкінці 2016 року  закінчив виконання великого контракту на поставку авіаційних ракет у Польщу; ДП «Антонов» та ДП «Завод 410 ЦА» на початку 2017 року завершили виконання індійського замовлення на модернізацію 65 військово-транспортних літаків АН-32; НВО «Київський завод автоматики» в 2016 році  завершив виконання оборонного замовлення ВМФ Індії.

Машинобудівні підприємства столиці, підпорядковані ДК «Укроборонпром», з 2014 року стабільно отримують внутрішні державні замовлення, що нормалізувало їхню операційну діяльність та помітно покращило фінансовий стан. Однак, виконання експортних контрактів, які надходять нерегулярно, істотно впливає на  виробничі показники галузі.

Перешкоди розвитку машинобудівних підприємств:

 • Висока плата за землю, щорічно зростаючі ставки платежів. Неврегульовані питання оренди землі.
 • Гострий дефіцит персоналу робочих спеціальностей, зокрема токарів та слюсарів. Зазначені спеціальності є непрестижними серед молоді. У Києві практично не залишилося відповідних профільних закладів професіонально-технічної освіти, брак яких частково компенсують приватні курси з підвищення кваліфікації.
 • Високий рівень зносу станкового парку та потреба у сучасному програмному забезпеченні для конструкторських підрозділів підприємств.
 • Потреба фінансової підтримки експорту продукції вітчизняного машинобудування, зокрема щодо співфінансування участі у міжнародних виставках.
 • Висока вартість кредитного фінансування інвестицій в основний капітал та обігових коштів.
 • Неритмічне державне фінансування оборонного замовлення протягом року, незважаючи на значні суми, передбачені для цих цілей у державному бюджеті.
 • Наявність ввізного мита на імпорт технологічного обладнання.

 

Як видно з вищенаведеного, кожен сектор мав власні причини спаду в 2017 році.

Спільними причинами скорочення виробництва в різних секторах промисловості було:

1)    поступове перенесення виробництва в інші регіони через високу вартість землі та вищу вартість робочої сили.

2)    Ставки земельного податку для промисловості в Києві в 3-8 разів вищі ніж в інших регіонах України.

В той же час , зростання обсягів виробництва відбулося на:

 

ПАТ «Київхліб» — обсяг виробництва за січень-грудень 2017 року (1845,2  млн. грн), порівняно з 2016 роком, збільшився на 11,7% за рахунок росту цін на продукцію через підвищення витрат на виробництво;

ТОВ «Столичний млин» — обсяг виробництва продукції за 2017 рік у порівнянні з 2016 роком зріс на 1,8%, причиною чого стало збільшення попиту на продукцію підприємства;

ТОВ «МПС Україна» — зростання обсягів виробництва протягом 2017 року, у порівнянні з минулим роком на 9583,6 тис. грн пов’язане з відкриттям нових пунктів фірмової торгівлі.

ТОВ «Українська стрічкоткацька фабрика»— обсяг виробництва у січні-грудні 2017 року (4327,2 тис. грн), у порівнянні з відповідним періодом 2016 року (3437,2 тис. грн) збільшився на 25,9% у зв’язку зі зростанням попиту на продукцію підприємства після проведення дослідження ринку та оновлення маркетингової стратегії.

ПрАТ «АДС БЕТОН» — обсяги виробництва продукції у січні-грудні 2017 року (43308,0 тис. грн), у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року (29788,0 тис. грн), збільшились на 45,4% у зв’язку із збільшенням попиту на вироблену продукцію.

ПАТ «Фармак» — обсяг виробництва продукції за 2017 рік (6117347,6 тис. грн), у порівнянні з 2016 роком, становить 121,7%. Збільшення відбулось за рахунок зміни плану продаж.

ПАТ «Київський суднобудівний судноремонтний завод» — зростання обсягів виробництва у 2017 році на 36,0% у порівнянні з 2016 роком зумовлене, як поглибленням співпраці з постійними замовниками, так і розширенням комерційними службами переліку контрагентів, освоєнням виробництва нових видів продукції.

ПрАТ Термінал-М»

Рівень виробництва продукції за січень-грудень 2017 року зріс на 41% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Це пов’язано із зростанням попиту на продукцію  у зв’язку із раннім початком виконання будівельних робіт.

ТДВ КВО «Медапаратура»          За 2017 рік підприємством вироблено товарної продукції та виконані роботи з ремонту рентгенівської техніки для медичних закладів на загальну суму 39 млн. 977 тис.грн. Обсяги виробництва у поточному році до аналогічного періоду 2016 року зросли на 3,4 % за рахунок збільшення замовлень на продукцію підприємства.

ТОВ «Перший трубний завод» За 2017 року  виробництво продукції становило 93101 тис. грн., тобто на 6% більше, ніж за 2016 року, що зумовлено:  збільшенням цін на метал;  пожвавленням будівельного ринку;  зміною стратегії продажу.

ТОВ «Завод «Мікрони» здійснює діяльність по виготовленню ливарного оснащення. У 2017  році  реалізовано продукції на загальну суму 27234,0 тис.грн., що на 3% більше, ніж за відповідний період 2016 року. Зростання відбулося за рахунок збільшення обсягів реалізації на вітчизняному ринку з збереженням високого рівня реалізації продукції на експорт.

ПАТ «ДОК-7» Збільшення рівня виробництва у 2017 році вдалося досягти за рахунок отримання значних замовлень від комерційних структур міста Києва. Проте підприємство не досягло проектного завантаження через ряд чинників, а саме: відсутність на ринку праці достатньої кількості кваліфікованих працівників робочих спеціальностей, відсутність достатньої кількості обігових коштів.

       ТОВ «Удача» Підприємство має два основних напрямки діяльності:

1)                виробництво та сервіс дереворіжуючого інструменту для деревообробної промисловості.

2)                виробництво дубльованого шпону, натуральної кромки, личкування (облицювання) погонажних виробів, рамочних меблевих фасадів з деревини, МДФ, ДСП; фанерування плит  з МДФ, ДСП, ДВП, фанери.

По першому напрямку діяльності відбулося зростання обсягу реалізації продукції на 60%. Однак обсяг виробництва деревообробного інструменту все ж значно менше від потужності підприємства.

По другому напрямку діяльності спостерігалося зростання виробництва на 10%. Споживачами цієї продукції є в основному приватні підприємці, малі меблеві виробництва, які працюють в сегменті дешевої продукції та меблів середньої цінової категорії, що відповідає загальним тенденціям на ринку меблів України. Обсяг реалізованої продукції у 2017 році склав 16,1 млн. грн., у порівнянні з 2016 роком –  зростання на 12%.

Зовнішньоекономічна діяльність промислових підприємств.

У 2017 році  експорт товарів становив 9738,6 млн.дол. США, імпорт – 19843,8 млн.дол. Порівняно із 2016р. експорт збільшився на 13,7% (на 1169,8 млн.дол.), імпорт – на 23,0% (на 3706,9 млн.дол.). Негативне сальдо становило 10105,2 млн.дол. (у 2016р. також негативне – 7568,1 млн.дол.).

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 204 країн світу.

 

Серед країн-партнерів найбільше експортувалися товари до Індії – 11,5%, Нідерландів – 7,3%, Китаю – 6,1%, Іспанії – 5,8%, Єгипту – 5,1%, Італії – 5,0%, Туреччини – 4,5%, Російської Федерації – 3,1%, Ірану, Ісламської Республіки – 2,8%, Польщі – 2,6%, Німеччини –2,3%, Франції – 2,2%, Бельґії та Молдови, Республіки – по 2,0%.

Експорт товарів до країн Європейського Союзу становив 3543,8 млн.дол., або 36,4% від загального обсягу експорту та збільшився порівняно із 2016р. на 47,5%.

Основу товарної структури експорту складали продукти рослинного походження – 41,2%, жири та олії тваринного або рослинного походження – 25,2%, готові харчові продукти – 9,0%.

 

Експортні поставки продукції у січні-грудні 2017 року проводились такими підприємствами м. Києва:

ПАТ «Завод «Маяк» – на експорт поставлено продукції на суму 13 968,1 тис.грн.

ПАТ «Київська поліграфічна фабрика «Зоря» - експорт здійснювався до Киргизії – 64,6 тис.грн, Білорусі – 14872,0 тис.грн.

ДП «Поліграфічний комбінат «Зоря» – експорт до Кувейту - 214,0 тис.дол., Великобританії – 10,7 тис.дол., США – 11,8 тис.дол., Малаві – 7,0 тис.дол., Македонії – 9,0 тис.дол., Швейцарії – 248,8 тис.дол.

АТ «Чинбар» – експорт здійснювався до Великобританії, Польщі, Чехії та Литви. Сума експортних операцій за 2017 рік склала 33,9 млн.грн., що становить 113% від запланованого.

ДП «Завод “Генератор» – постачання продукції підприємства на експорт здійснюється через підприємства, які мають ліцензію на зовнішньоекономічну діяльність. У 2017 році поставлено до Чехії прилад «Клістрон UA КИУ-5» на суму 55 тис.дол.

ПАТ «Оболонь» – обсяги  відвантаженої продукції на експорт головним заводом за ІІ півріччя 2017 року становлять  3 470,47  тис. дал до 27 країн світу:

Азербайджан Албанія Алжир
Білорусь Великобританія Греція
Грузія Естонія Ізраїль
Індія Італія Канада
Китай Латвія Литва
Ліван Мартініка Молдова
Німеччина Нова Зеландія ОАЕ
Південна Корея Польща

Саудівська Аравія

США Туреччина Чилі

 

Відвантаження пива на експорт головним заводом становило за цей період 4 855,29 тис.дал, безалкогольної продукції – 374,66 тис.дал., слабоалкогольної продукції – 23,26 тис.дал, мінеральної води – 0,24тис. дал., гранульованої сухої дробини – 13 136,35 тонн.

Солод виробництва ПАТ «Оболонь» експортувався до 8 країн: Азербайджан, Білорусь, В’єтнам, Грузія, Молдова, ПАР, Польща, Словаччина (обсяг – 20 333,1тонни).

ТОВ «Завод «Мікрони» -  сума експортних поставок за 2017 рік  склала 22550,7 тис.грн. Основні напрямки експорту – Мексика, Франція, Угорщина, Хорватія, Сербія, США.

ТОВ «Удача»  У 2017 році  за зовнішньоекономічними контрактами підприємство здійснило експорт власної продукції до Білорусі, Молдови, Литви, Російської Федерації на загальну суму 100,1  тис. євро, що в 3 рази перевищує минулорічний обсяг.

ПАТ «ПФ «Зоря» – на експорт поставлено продукцію фабрики до Киргизії на суму 64,6 тис.грн, Білорусі – 54444,6 тис.грн.

ПАТ «Макаронна фабрика» – у 2017 році до Республіки Молдова експортовано  макаронних виробів в обсязі 880 тонн на загальну суму 9629,4 тис.грн.

ПАТ «Термінал М» - експорт сухих будівельних сумішей та водно-дисперсійних матеріалів до Республіки Молдова  на суму 8,2 тис.грн.

ДП ДНІЦ СКАР здійснював експорт інженерних послуг до Чехії та технічних  до Хорватії на загальну суму  1110,2 тис.грн.

ТОВ «Поліпромсинтез» - на експорт відправлено бальнеологічне обладнання: до Казахстану – на 30,5 тис.євро, до Російської Федерації – на 1,2 тис.євро.

КП СПБ  «Арсенал» – обсяг реалізованої продукції на експорт у 2017 році  - 87016 тис.грн., що становить 41,5% від загального обсягу реалізованої продукції.  Продукція відвантажувалась в КНР, Турецьку республіку та інші.

ПАТ «Київхліб» – здійснював експорт продукції тривалого зберігання (сушки, пряники, печиво, сухарі) в Німеччину, країни Балтії,Грузію, Болгарію. За  2017 рік було експортовано 1191,0 т на суму 35,4 млн грн;

ПрАТ «Київполіграфмаш»  – всього відвантажено продукції на експорт на суму 520,0 тис. грн. (Казахстан, Молдова, Білорусь);

ПАТ «Український науково-дослідний інститут радіоапаратури» – за 2017 рік здійснено поставку 8 виробів КУРС-93М, вироби АСИ і ОРТ  – 2 та 4 штуки відповідно, БПК-1 – 1 виріб до Литви, Австрії та Об’єднаних Арабських Еміратів на загальну суму 6199,6 тис. грн.

ТОВ «Столичний млин» - здійснював експортні поставки висівок  гранульованих на суму 954,9 тис. дол. США, борошна пшеничного — 2105,5 тис. дол. США та 552,2 тис. євро.

ПАТ «Київський завод шампанських вин  «Столичний» – поставки продукції на експорт здійснено до Німеччини на суму 6695,3 тис. грн, Йорданії на суму 18,1 тис. грн та Великобританії на суму 74,7 тис. грн;

ПрАТ «КЦКБА» – поставило трубопровідну арматуру для атомної енергетики (засувки, клапани, оснастки) в країни Естонія, Литва, Чехія, Російська Федерація, Німеччина, КНР та продукцію для авіабудування (клапани) в Республіку Куба.

ДП «Завод 410 ЦА» – здійснювало поставки продукції в Індію, Угорщину, Бангладеш, Судан.

ТОВ «Новий друк» – здійснювало поставку поліграфічної  продукції до Німеччини, Італії, Франції, Австрії;

ТОВ «Виробниче підприємство «Пещерін» –  поставка  кондитерських машин та устаткування спеціального призначення до СНД, Німеччини;

ПАТ «Укрпластик» – здійснювало поставку гнучких пакувальних матеріалів в країни: Молдова, Білорусь, Казахстан, Кіпр, Латвія;

ТОВ «КАМ-ТРЕЙД» – двері металеві, замки та дверна фурнітура експортувалась  в країни: Литва, Польща, Естонія, Росія, Грузія, Казахстан.

ТОВ «НВФ «Ірком-Ект» – поставка на експорт обладнання для фасування фарб, лаків.

 

Найбільших  експортерів-виробників промислової продукції м. Києва можна умовно поділити на 6 груп:

 • першу  групу формують найбільші експортери (з обсягами експорту в діапазоні 50-100  млн. дол. США/рік): ПрАТ “Вентиляційні системи” та ПАТ “Фармак”;
 • другу групу формують компанії з обсягами експорту 20-50  млн. дол. США/рік: ПрАТ “Імперіал Тобакко Продакшн Україна”, ПрАТ “Оболонь” та ТОВ “РІФ-1″;
 • третю  групу формують компанії з обсягами експорту 5-20  млн. дол. США/рік: ПрАТ “Бліц-Інформ”, ТОВ “Патон Турбайн Текнолоджіз”, ПІІ ТОВ “Укршпон”, ТОВ “Піллар”, ПАТ НВЦ ‘Борщагівський ХФЗ’ та ПрАТ Фармацевтична Фірма “Дарниця”;
 • четверту групу формують 16 компаній з обсягами експорту 2-5  млн. дол. США/рік;
 • п’яту групу формують 16 компаній з обсягами експорту 1-2  млн. дол. США/рік;
 • шосту групу формують компанії з обсягами експорту менше 1 млн. дол. США/рік.

Рейтинг найбільших експортерів-виробників промислової продукції м. Києва

 

Експортер

Продукція

Щорічні обсяги експорту, млн. дол. США*

ПрАТ “Вентиляційні системи” Вентиляційне обладнання

50-100

ПАТ “Фармак” Фармацевтична продукція
ПрАТ “Імперіал Тобакко Продакшн Україна” Тютюнові вироби

20-50

ПрАТ “Оболонь” Напої
СП у формі ТОВ “РІФ-1″ Взуття
ПрАТ “Бліц-Інформ” Поліграфічна продукція

5-20

ТОВ “Патон Турбайн Текнолоджіз” Комплектуючі для турбін
ПІІ ТОВ “Укршпон” Продукція деревообробної промисловості
ТОВ “Піллар” Хімічна продукція
ПАТ НВЦ ‘Борщагівський ХФЗ’ Фармацевтична продукція
ПрАТ Фармацевтична Фірма “Дарниця” Фармацевтична продукція
ДАХК “Артем” Машини і обладнання

2-5

ТОВ “Юкрейніан Геарс” Інше
ТОВ “Екстрім ЛТД” Машини і обладнання
ПАТ “Київський вітамінний завод” Фармацевтична продукція
ТОВ “Столичний млин” Борошно
ПАТ “Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування” Машини і обладнання
ТОВ “Грейд” Інше
ПАТ “Київхліб” Хлібобулочні вироби
ТОВ “Фарма Старт” Фармацевтична продукція
ТОВ “Олбрізсервіс” Машини і обладнання
ДП “Антонов” Послуги з ремонту та обслуговування літаків
ТОВ “Вент-Сервіс” Метали і вироби з них
ДП “Завод 410 ЦА” Послуги з ремонту та обслуговування літаків
ПрАТ “Київський маргариновий завод” Харчова продукція
ТОВ “Флексо Прінт Плюс” Поліграфічна продукція
ІП “Ретал Україна” Харчова продукція
ТОВ “Укравтозапчастина” Хімічна продукція

1-2

ТОВ “Київ Вуд” Продукція деревообробної промисловості
Приватне підприємство “Ярослав” Продукція легкої промисловості
ТОВ “РЗА Системз” Машини і обладнання
ТОВ “Спекл” Машини і обладнання
ПАТ “ОТІС” Машини і обладнання
ДНВП “Електронмаш” Машини і обладнання
ТОВ НВП “Квант-Ефір” Машини і обладнання
ТОВ “ЦПУЛ” Поліграфічна продукція
ТОВ “Супермаш” Хімічна продукція
ТОВ “Таланлегпром” Продукція легкої промисловості
ПрАТ ШФ “Воронін” Одяг
ПрАТ  “Фанери та плити” Продукція деревообробної промисловості
ДП “Тетра Пак Україна” Машини і обладнання
ПП”Флексосервіс” Поліграфічна продукція
ТОВ “Купава Груп” Машини і обладнання

*не включає експорт продукції військового призначення.

        Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю – 15,2%, Російської Федерації – 14,8%, Білорусі – 9,1%, Німеччини – 8,5%, Польщі – 4,8%, США – 4,4%, Франції – 4,0%, Італії – 3,3%, Японії – 2,6%, Туреччини – 2,5%.

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив 7597,4 млн.дол., або 38,3% від загального обсягу та збільшився проти 2016р. на 18,2%.

Машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання складали 23,8% від обсягу вартості імпорту, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості –20,8%, мінеральні продукти – 15,4%, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби – 10,2%, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них – 5,8%.

 

 

        На промислових підприємств м. Києва у 2017 році  було впроваджено нові види інноваційної продукції, інноваційні проекти, нові технології:

- на ПАТ «УКРПЛАСТИК»: виробництво термозбіжної плівки з поліпшеною прозорістю і нанесенням флексодруку, виробництво твіст-плівки підвищеної білизни, виробництво слівс-етикеток з друком та перфорацією, в тому числі з нанесенням унікальних дизайнів на кожну етикетку методом digital друку, розпочато роботи по освоєнню виробництва плівок на основі біопластиків;

- на ПрАТ «Київський маргариновий завод»: маргарин бутербродний «Зранку до сніданку», маргарин столовий «Вершковий особливий», майонезний соус «Смачний» 15% у різних упаковках, гірчиця «Німецький гурман» у різних упаковках та інше;

- на ПАТ «Київхліб» розпочато виробництво нових видів хлібобулочних виробів;

- на ТОВ «Пролог Семікор»: пластини кремнію монокристалічного з полірованою зворотною стороною;

- на ПрАТ  «Елміз»: зарядні пристрої швидкої зарядки електромобілів потужністю 75 кВТ, світлодіодні світильники ВЄП/LED-2500 для освітлення вулиць, доріг, пішохідних переходів, скверів, дворових територій, автостоянок та інше;

- на ТОВ НВП «АтомКомлексПрилад»: випуск спектрометричного комплексу для неперервного технологічного контролю питомої активності реперних радіонуклідів в теплоносії основного (першого) контуру ядерного реактора (СТПК-02);

- на ПрАТ «ТОДАК»: енергозберігаюча інфрачервона керамічна панель (наносрібло – антибактеріальний захист), енергозберігаюча конфорка ТОДАК-СТАНДАРТ ЕКТ-03, сівалки точного висіву СТВТ 12/8М, СТВТ 6М та ін.;

- на ПАТ „Київський завод „Радар”: напівактивна головка самонаведення для ракет класу «земля-повітря», блок аеродинамічного керування БАУ-01КТ, котел твердопаливний АОТВ УФСИ.332.241.011;

- на ПАТ «Київський суднобудівний судноремонтний завод»: ексцентрикові вали, барабани, валки для вальців, колеса роторні, запчастини до вальців, комплект надбудови куполовозу, деталі та вузли вертикального водоводу;

- на ПАТ «Фармак»: впроваджено 24 нових лікарських засобів;

- на ПП «Лайт Роут»: виробництво блоків живлення для вуличних LED світильників потужністю 40 і 60 Вт, промислових світлодіодних світильників потужністю 50-200 Вт;

- на КП СПБ  «Арсенал» нові технологічні процеси: виготовлення механічних деталей на оброблювальних центрах „Dahlih”, „AKIRA” та технології складання та монтажу виробів БТК-39, ВС-132, ККП-08, ГСН-27Т, 33-60Н, 33-А2;

- на ПАТ «Дарницький завод ЗБК»: впроваджено технологічну лінію з випуску мостових балок;

- на ТОВ “Фірма “Фавор”: ведено в експлуатацію нові потужності – масловиготовлювач, нову холодильну камеру для зберігання сиру любительського, лінію по виробництву сиру любительського.

- на ВАТ «Меридіан ім. С.П.Корольова»: впроваджено високотехнологічне обладнання – термопласт-автомат SERVO 10, автоматичний завантажувач для пластика, до термопласти-автомату, координатно-вимірювальна машина з ЧПУ та автоматизована гальванічна лінія підготовки поверхні та фосфатування металевих деталей;

- на ПрАТ «Київська кондитерська фабрика «Рошен» введені нові виробничі потужності: ділянка виробництва мусових торгів (проектна потужність 2000 кг/добу), ділянка виробництва тришарового мармеладу (проектна потужність 1000кг/добу, ділянка виробництва суфлейних тортів (проектна потужність 1000 кг/добу;

- на ТОВ «Київміськвторресурси» введено в експлуатацію нову сортувальну лінію твердих побутових відходів на живленні від сонячних батарей;

- на Філії «Дарницький вагоноремонтний завод» ПАТ «Укрзалізниця»: впроваджено нові технологічні процеси:

 • технологічний процес монтажу роликового буксового вузла колісних пар;
 • технологічний процес монтажу роликового буксового вузла з холодним напресуванням внутрішніх та лабіринтних кілець на осі колісних пар;
 • технологічний процес проведення поточного ремонту колісних пар;
 • технологічний процес проведення вібродіагностичного контролю буксових вузлів колісних пар на вібродіагностичному комплексі «Ревізор-КП»;

- на ПАТ «Київхліб» збільшено виробничі потужності за рахунок встановлення циклотермічної печі Х 33 С (виробництва «Pavailler B.V.P.S.A», Франція), а також трьох ліній Рондо Дош для виробництва дрібноштучних здобних виробів та круасанів;

- на підприємстві ДАХК “Артем” запущено нову технологічну лінію в основі якої – оброблювальний центр Repkon моделі RFFM 330-138-300 з числовим програмним управління. Розточувальна машина  RFFM 330-138-300 з ЧПУ спеціально призначена для виробництва високоприцезійних деталей циліндричної порожнистої форми.

 

   У 2017 році впроваджено  енерго – та ресурсозберігаючі технології на:

 

ПАТ «Київхліб» — у звітному періоді впроваджено ресурсозберігаючу технологію «Фенікс», яка дозволяє отримати економію борошна за рахунок додаткової переробки черствої продукції;

ТОВ «Столичний млин» — здійснена заміна вікон в адміністративному корпусі на енергозберігаючі, заміна ламп на світлодіодні (600 шт.), заміна та утеплення даху адмінбудівлі;

ПАТ «Фармак» — за січень-грудень 2017 року проведено енергозберігаючих заходів на суму 498,8 тис. грн;

ПАТ «Київський суднобудівний судноремонтний завод» — виконано заміну 150 ламп на енергозберігаючі, очікувана економія 58320 кВт на рік;

ПП «Лайт Роут» — проведено обладнання виробничих і складських приміщень сучасними LED світильниками власного виробництва, що дозволяє заощаджувати більше 30% від усієї споживаної електроенергії;

ПрАТ «Спецмеблі» — з метою економії споживання електричної та теплової енергії в 2017 році виконано роботи по впровадженню місцевих аспіраційних систем до крайкооблицювальних верстатів «Hebrok 3005» та «Brandt-67». Крім того, проведена заміна двигунів та вузли фрезерування крайки на верстаті «Hebrok 3005» та двигуни і вузли контурної обробки на верстаті «Brandt-67». За рахунок проведених змін зменшено споживання електричної енергії на 6,8 кВт/год. на день, або 822,8 кВт сумарно;

ПАТ «Квазар» — за рахунок освоєння нового способу різання заготівок кремнієвих зливків в пластини сталевим дротом з нанесеним діамантовим шаром досягнуто зменшення товщини прорізу та зумовлює економію матеріалу.

       ПАТ «УКРПЛАСТИК» здійснило  рекуперацію теплової енергії,  модернізацію теплових мереж, встановлення ПВХ завіс та штор з автоматичним керування, ремонт теплоізоляції на зовнішніх трубопроводах пара, ГВП та технологічної води,  впровадження світлодіодних світильників,

профілактичні роботи на газових котлах.

       ТОВ «Євро-Реконструкція» проводило заходи по заміщенню природного газу:

- відновлено працездатність обладнання, яке забезпечує роботу станції на вугіллі;

- проведено ремонт пилосистем, газоочисних установок котлів, систем внутрішнього та зовнішнього золо-шлаковидалення;

- проведено заміну 52 кубів повітряпідігрівачів на котлоагрегатах                             ст. №№ 6,7,8,9, в тому числі: К-6 -12 кубів; К-7 – 24 куби; К-8 -  8 кубів; К-9 – 8 кубів.

ПАТ „Київський завод „Радар” впроваджено енергозберігаючу, високопродуктивну автоматичну систему перевірки параметрів АСКП-1101К.

КП СПБ  «Арсенал» за звітний період:

- проведені налагоджувальні роботи на теплових мережах по оптимізації

гідравлічного та теплового режимів;

- проведено реконструкцію освітлення корпусу №45 із заміною світильників на більш економні;

- відключення  не завантажених силових трансформаторів в неробочий час;

- установлено конденсаторну батарею в корп.26;

- установлено частотні перетворювачі на котлі КВГМ-20.

  ПАТ”ШФ “ВОРОНІН” здійснено ремонтні роботи  газоспоживаючого обладнання, налагодження та повірка приладів обліку газу, заміна світильників на більш економічні та лампи розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи.

ПАТ «Київський маргариновий завод» здійснено ізолювання технологічних паропроводів.

ПАТ “Київська кондитерська фабрика “Рошен” здійснено утилізацію тепла вихідних газів печі крекерного відділення та використання його для підігріву води та системи опалення, відключення силових трансформаторів в залежності від навантаження фабрики.

КФ ПАТ “Карлсберг Україна” здійснено  оптимізацію станції  рекуперації СО2, роботи повітряної компресорної, налагодження роботи парокондентсатної арматури.

ДП «Завод “Генератор» проведено заміну 85 існуючих люмінесцентних світильників на світильники з світлодіодними лампами, що дозволить зменшити витрати на електроосвітлення по року до 56,0 тис. кВт.год.

З метою зменшення витрат електроенергії (до 24,0 тис.кВт/год. на рік) для пайки вузлів приладів НВЧ введена в експлуатацію установка лазерного зварювання  EVO-125J.

ТОВ «Київська макаронна фабрика» впроваджені на виробництві енергозберігаючі світлодіодні лампи.

ТДВ КВО «Медапаратура» здійснило  заміну старих люмінесцентних ламп на світлодіодні.

 

        У 2017 році введено в дію нові виробничі потужності:

ПАТ «Київхліб» — збільшено виробничі потужності за рахунок встановлення циклотермічної печі Х 33 С (виробництва «Pavailler B.V.P.S.A», Франція), а також трьох ліній Рондо Дош для виробництва дрібноштучних здобних виробів та круасанів;

ПП «Лайт Роут» — введено в дію обладнання для намотування трансформаторів і котушок індуктивності, плоско-шліфувальний станок з програмним керуванням та лазер для маркування продукції.

ТОВ «Український папір» введено в експлуатацію додаткове обладнання для виробництва паперово-білової продукції та самоклеючих етикеток.

ДП «Завод “Генератор» введено в експлуатацію нову установку лазерного зварювання EVO-125, а також вимірювальний комплекс по приладу UA  КИУ-7.

КП СПБ  «Арсенал»:

-  введено   в     дію  нову  виробничу  потужність-контролер  вібрації  на суму 623 тис.грн.

-  розроблено нові технологічні процеси виготовлення на оброблювальних центрах „Daхlih”, „AKIRA” виробів БТК-39, ККП-08, ГСН-27Т.

Завдяки новому обладнанню, яке закупив ДП” Поліграфічний комбінат “Україна”  у 2017 році, а  саме - систему BookMaster One System, виробництва компанії IAI industrial system B.V. (Нідерланди), відбулося збільшення виробничої потужності з персоналізації бланків паспорта громадянина України для виїзду за кордон більше ніж у двічі, з 10 тисяч на добу до 21 тисячі на добу.

На  ДАХК “Артем” запущено нову технологічну лінію в основі якої – оброблювальний центр від турецької компанії Repkon моделі RFFM 330-138-300 з числовим програмним управління. Розточувальна машина  RFFM 330-138-300 з ЧПУ спеціально призначена для виробництва високоприцезійних деталей циліндричної порожнистої форми. Машина має можливість формувати ротаційно-симетричні  порожнисті деталі з різною товщиною стінок.

 

Протягом 2017 року серед переможців процедур закупівель, які проводилися за кошти міського бюджету були наступні підприємства:

ПАТ «Київхліб» — в рамках процедур закупівлі продукції, робіт і послуг за кошти міського бюджету у січні-грудні 2017 року відвантажив продукції на суму 40062,3 тис. грн;

ПАТ «Фармак» — у червні 2017 року стало переможцем тендеру, який проводив  Департамент охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації на загальну суму 797,3 тис. грн. ;

ПП «Лайт Роут» — переможець тендеру, оголошеного КП «МІСЬКСВІТЛО» , предмет торгів — світильники світлодіодні споживаною потужністю не більше 37 Вт,

ПрАТ «Спецмеблі» — переможець тендеру щодо закупівлі меблів для відвідувачів Центру надання адміністративних послуг Подільської районної в місті Києві державної адміністрації та центрів первинної медико-санітарної допомоги Подільського району міста Києва;

ТОВ «Селтік» (послуги по вивезенню сміття, листя; перевезення та утилізація безпечних відходів, твердих побутових відходів), перемога в торгах була отримана у 31 випадках з 35, загальна сума по договорах – 1454,8 тис. грн.

Також,  підприємства ПрАТ «УХЛ-Маш», ТОВ «Компанія «Тітал», ТОВ «Електрощитовий завод «Елетон», ТОВ «Сінтек АВТ», ПрАТ ВНП «Укрзооветпромпостач», ПАТ «Асфальтобетонний завод «АБ Столичний», ПАТ «Завод  залізобетонних конструкцій ім. С. Ковальської» стали переможцями  процедур закупівель, які проводилися за кошти міського бюджету.

 

Разом з тим, існує заборгованість головних розпорядників бюджетних коштів за виконані роботи чи поставлену продукцію:

        ПАТ «Макаронна фабрика» Відповідно до угоди від 08.11.2007 р., борг Київської міської державної адміністрації  перед ПАТ «Макаронна фабрика» щодо компенсації коштів по відсотках, передбачених у бюджеті    м. Києва для підтримки вітчизняного виробника, малого  і середнього підприємництва, за кредитною угодою щодо закупівлі фабрикою автоматизованої лінії фірми “Паван С.р.л” (Італія) з виробництва конкурентоспроможної високотехнологічної та інноваційної продукції – коротко різаних  макаронних виробів, станом на 01.01.2018 року становить  673,6 тис.грн.

         ТДВ КВО «Медапаратура» – залишається актуальною заборгованість за поставлену у 2012 – 2013 рр. продукцію підприємства медичним закладам МОЗ України на загальну суму 10 млн. 987 тис.грн.

ТОВ «Євро-Реконструкція» в обсязі  73,9 млн. грн. по пільгах та субсидіях за відпущену теплову енергію населенню.

Заборгованість головних розпорядників бюджетних коштів перед ТОВ «Селтік» складає 190,8 тис. грн.

ПАТ «Київхліб» за виконані роботи чи поставлену продукцію заборгували станом на 29.12.2017 становить 550,4 тис. грн.

 

Чисельність працюючих в промисловості. Оцінка кваліфікаційної структури  працюючих

На промислових підприємствах м. Києва в 2017 році  працювало 115,7 тис. чол., що складає ~10,4% штатних працівників по місту.

Найбільше число штатних працюючих в машинобудуванні (19,7 тис. чол.), постачанні електроенергії, газу та пари (17,6 тис. чол.) харчовій промисловості (15,1 тис. чол.) та у виробництві гумових і пластмасових виробів та іншої неметалевої мінеральної продукції  (11,5 тис. чол.).

 

 

 

Структура працюючих в промисловості м. Києва в 2017 р,  тис. чол.

 

Протягом останніх років спостерігається стійка тенденція до зменшення кількості працюючих в промисловості м. Києва . Так, протягом останніх 3 років кількість штатних працівників на промислових підприємствах зменшилася на 17,4 тис. чол. або  13,9%.

Слід зазначити, що останніми роками в м. Києві спостерігається тенденція зміни організаційно-правової форми діяльності промислових підприємств з метою податкової оптимізації, коли підприємства переходять із загальної форми оподаткування на спрощену. Відтак, суттєва частина скорочення працівників (особливо в харчовій промисловості)  може бути результатом зазначених змін.

 

Динаміка працюючих в промисловості м. Києва в 2014-2017 рр.,  тис. чол.

 

Найбільше кількість працюючих зменшилося в машинобудуванні (-5,0 тис. чол.), металургії та металообробці (-3,4 тис. чол.), харчовій промисловості (-3,0 тис. чол.),   деревообробній та поліграфічній промисловості (-2,5 тис. чол.). Водночас, зросла кількість працюючих в енергетиці та добувній промисловості.

Приріст (скорочення) працюючих в промисловості м. Києва в 2014-2017 рр.,  тис. чол.

 

 

 

Чисельність працюючих в промисловості в  2014-2017 рр. в розрізі галузей

Галузь

2014

2015

2016

2017

2017/2014

абсолютна зміна

%

Добувна промисловість і розроблення кар’єрів

2,5

2,2

2,3

3,0

0,5

19

Переробна промисловість

103,6

97,7

90,2

86,4

-17,2

-17

Виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів

18,1

17,8

15,8

15,1

-3,0

-16

Текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів

4,4

4,4

4,2

4,0

-0,4

-9

Виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність

11,6

10,3

9,5

9,1

-2,5

-22

Виробництво хімічних речовин і хімічної продукції

2,9

2,4

1,9

1,8

-1,1

-37

Виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів

7,6

7,6

7,7

7,4

-0,2

-3

Виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції

12,7

13,2

12,0

11,5

-1,2

-9

Металургійне виробництво; виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування

12,4

11,7

9,4

9,0

-3,4

-27

Машинобудування

24,7

21,2

20,6

19,7

-5,0

-20

Виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції

5,8

4,3

4,6

4,4

-1,4

-24

Виробництво електричного устаткування

2,4

2,4

1,6

1,5

-0,9

-36

Виробництво інших машин і устаткування

6,1

5,1

5,9

5,7

-0,4

-7

Виробництво автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів

10,4

9,4

8,5

8,1

-2,3

-22

Виробництво меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устаткування

9,2

8,7

9,1

8,7

-0,5

-5

Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря

17,4

18,1

16,9

17,6

0,2

1

Водопостачання; каналізація, поводження з відходами

10,1

9,4

9,5

8,7

-1,4

-14

ВСЬОГО

133,6

127,4

118,9

115,7

-17,9

-13

 

 

Заробітна плата штатних працівників у грудні 2017 року у промисловості м. Києва становила  13911 грн, що на 21,5% більше ніж у грудні 2016 року (у грудні 2017 року середня зарплата по м. Києву становить  14035 грн.)

 

Заборгованість з виплати заробітної плати на промислових підприємствах станом на 01.01.2018 року збільшилась у порівнянні з 01.01.2017 року на 2,2 млн.грн. і становить 9,01 млн.грн., що складає  9,2% від загальної заборгованості по м.Києву. Заборгованість на державних підприємствах становить 5,1 млн.грн., що становить 56,6% загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати в промисловості (ДП «Київський державний завод «Буревісник» – 3,6 млн.грн., ДП «Регіональні електричні мережі» – 1,5 млн.грн.).

 

Податкові надходження до Державного бюджету від промислових підприємств м. Києва за січень-грудень 2017 року склали 113 млрд. грн, що на 25% або 22,6 млрд.грн. більше чим у січні- грудні 2016 року в тому числі :

-         акцизний збір із вироблених в Україні товарів – 47,5 млрд. грн., що на  7,8  млрд.грн, або на 19,6% більше ніж у відповідному періоді минулого року),

-         податок на додану вартість – 40,4  млрд. грн. (збільшення на 22,4%, або на 7,4 млрд. грн.  більше ніж у відповідному періоді минулого року).

 

Надходження до міського бюджету від промислових підприємств м. Києва за січень-грудень 2017 року становили 5,1 млрд. грн., що на 59,4%, або на 1,9 млрд.грн  більше чим у січні-грудні 2016 року в тому числі:

 • Ø плата за землю складає 825,1 млн. грн.(збільшення на 2,6%, або на 21,1 млн.грн. більше);
 • Ø податок з доходів фізичних осіб 1,5 млрд. грн. (збільшення на 25% або на 300 млн.грн);
 • Ø податок на прибуток складає  1,2 млрд.грн. (збільшення на 201 млн грн., або на 20,1%).