16 Лютий 2019

Шановні колеги!

Ірформуємо вас, що Державна адміністрація м. Суми пропонує скористатися можливостями технопарку.

Сумська міська рада

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000, тел.(факс) +38(0542) 700-560,

E-mail: mail@smr.gov.ua

 

 

 

 

                                                                 

Одними з пріоритетних завдань міської влади є сприяння розвитку промислових підприємств, створення належних умов для розвитку малого та середнього підприємництва, в т.ч. місцевих товаровиробників, покращення інвестиційного клімату та залучення інвестицій в економіку міста. З цією метою у 2018 році Сумська міська рада прийняла рішення про створення індустріального парку «Суми» та затвердила концепцію його розвитку.

Хочемо повідомити Вам, що за результатом засідання постійно діючої комісії з підготовки рекомендацій щодо включення індустріальних (промислових) парків до Реєстру індустріальних (промислових) парків індустріальний парк «Суми» включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків  (наказ Мінекономрозвитку від 04.12.2018 № 1828).

Індустріальний парк «Суми» створено строком на 30 років, він  розташований на території Північного промислового вузла в районі заводу «Центроліт» на земельній ділянці площею 17,5 га (кадастровий номер 5910136600:03:006:0036). Варто зазначити, що територія індустріального парку вільна від споруд, крім того поруч з індустріальним парком знаходяться дві суміжні земельні ділянки площею близько 4 га та 2 га, котрі також можуть розглядатися у якості інвестиційних пропозицій.

Цільове призначення земельної ділянки індустріального парку: 11.02 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Категорія земель: землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Територія індустріального парку «Суми» призначена для розміщення на ній підприємств ІV-V класу шкідливості. Територіальне розташування ділянки на межі території міста та її межування з підприємствами ІІ класу шкідливості дозволяє у подальшому, за умови внесення відповідних змін до містобудівної документації, розмістити на ділянці індустріального парку виробничі потужності підприємств, технологічний цикл яких відповідає
ІІ класу шкідливості.

У межах індустріального парку використання учасниками земельних ділянок може здійснюватися у правових формах, передбачених Земельним кодексом України, зокрема на умовах довгострокової суборенди (оренди).

Відповідно до Концепції індустріального парку «Суми», учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність:

-        у сфері переробної промисловості,

-        науково-дослідну діяльність,

-        діяльність у сфері інформації і телекомунікацій,

Крім того, на території індустріального парку можуть функціонувати  підприємства сумісні з вищезазначеними галузями, такі як транспорт та складське господарство.

Оскільки земельна ділянка відведена під індустріальний парк «Суми» розглядалась як резервна територія для розвитку Північного промислового вузла, вона має всі можливості для невартісного підключення до діючих інженерних комунікацій, які мають для цього резервні потужності.  Поруч з ділянкою розташована електропідстанція ПС «Вузлова» 110/6кВ, а також водогін від Тополянського водозабору. В межах доступності знаходяться точки можливого підключення до діючих мереж газопостачання та каналізації.

Індустріальний парк «Суми» забезпечений зручними транспортними шляхами та знаходиться поблизу автомобільної дороги державного значення
Н-07 Київ-Суми-Юнаківка (1,3км), а також в безпосередній близькості до автодороги з твердим покриттям Суми-Піщане, що проходить поруч з ділянкою. Оскільки до розташованих поруч з індустріальним парком промислових підприємств підведені колії залізниці для забезпечення технології виробництва, переміщення сировини та готової продукції,  це дає можливості підвести необхідні колії до майданчика індустріального парку.

Відповідно до чинного законодавства, учасникам індустріального парку, включеного до Реєстру індустріальних парків, надаються преференції по сплаті податків, зборів та платежів, зокрема учасники не залучаються до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту у разі будівництва об’єктів у межах індустріальних парків, також Сумською міською радою прийнято рішення про встановлення мінімального розміру орендної плати для земель індустріальних парків. Крім того, суб’єкти індустріального парку можуть скористатися іншими інструментами та механізмами, передбаченими законодавством, зокрема звільненням від оподаткування митом при ввезенні на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих до них, що не виробляються в Україні та не є підакцизними товарами, які ввозяться учасниками індустріальних парків для здійснення господарської діяльності у межах індустріальних парків.

З огляду на світовий досвід, зокрема країн Східної Європи та Туреччини, можна з впевненістю сказати, що індустріальні парки є дієвим інструментом створення належного інвестиційного клімату та сприятливого середовища для розвитку підприємництва, який надає ряд переваг для відкриття та ведення бізнесу.

Пропонуємо Вам скористатися можливістю для розширення бізнесу та реалізації інвестиційних проектів на території індустріального парку «Суми».

Сподіваюся, що наша пропозиція Вас зацікавила, тому будемо щиро вдячні Вам якщо Ви знайдете можливість надати до департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради власні пропозиції щодо подальшої розбудови індустріального парку «Суми» (електронна пошта invest@smr.gov.ua, фактична адреса: м. Суми, вул. Горького 21) .

Ми розраховуємо на тісне та взаємовигідне співробітництво та чекаємо на Ваші пропозиції найближчим часом.

 

 

З Концепцією індустріального парку «Суми» можна ознайомитися на сайті Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради (http://finance.sumy.ua/) у розділі «Інвестиційна діяльність», підрозділі «Індустріальний парк».

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефоном (0542) 700 587 або електронною поштою invest@smr.gov.ua, контактна особа – Гаврилова Катерина Володимирівна.

 

 

З повагою,

Сумський міський голова

                                       О.М. Лисенко

 

 

 

 

 

 

Липова С.А.

Гаврилова К.В. ( /0542/ 700-582; 700-587