20 Березень 2019

Шановні колеги!

Інформуємо вас, що Асоціація “Київ” звернулася до керівництва міста Києва стосовно проведення тендерів КП “Центр організації дорожнього руху”

 

 

 

Вих. № 20.03-05

Від «20» березня 2019 р.                                 

                                                                                     Київському міському Голові

                                                                   Голові київської міської

                                                                   державної адміністрації

                                                                   Кличко В.В.

 

Шановний Віталію Володимировичу!

 

З 2000 року в Києві працює Автоматизована система керування дорожнім рухом (АСКДР) виробництва київського підприємства “Росток-ЕЛЕКОМ”. Підприємство “Росток-ЕЛЕКОМ” більше 25-ти років працює у сфері керування дорожнім рухом, в  тому числі у м. Києві. Приблизно 90% існуючого у Києві обладнання для керування дорожнім рухом (включаючи апаратуру та програмне забезпечення центра керування, дорожні контролери та світлофори) – розробки та виробництва “Росток-ЕЛЕКОМ”. Обладнання та програмне забезпечення “Росток-ЕЛЕКОМ” працює більш ніж в 80-ти містах України та більш ніж у десяти країнах світу. Дорожні контролери виробництва “Росток-ЕЛЕКОМ” мають європейський сертифікат. Щорічно від 20 до 50 % продукції експортується.

В минулому році КП «ЦЕНТР ОРГАНІЗАЦІЇ ДОРОЖНЬОГО РУХУ» проводив тендер на закупівлю дорожніх контролерів, технічні умови якого були прописані під іноземного виробника «SWARCO Group» Австрія, яке має представництво «Сварко Україна» в місті Львові та за 10 років роботи в Києві встановили тільки 4 контролери. ТОВ «Росток-ЕЛЕКОМ» виграло цей тендер, але його пропозиція була відхилена, завдяки дискримінаційним вимогам тендерної документації. ТОВ «Росток-ЕЛЕКОМ» подало скаргу на результати закупівлі і  АМКУ прийняло рішення на користь ТОВ «Росток-ЕЛЕКОМ» і визнало його переможцем, визнавши таким чином всі численні порушення, які були допущені КП «ЦОДР» в тендерній закупівлі на дорожні контролери. У відповідь на це КП «ЦОДР» взагалі відмінили тендер.

КП «ЦОДР» в 2019 році знову оголосили тендерну закупівлю на дорожні контролери жодним чином не змінивши тендерну документацію та не врахувавши зауважень АМКУ,  не введено ніяких вимог, які  б покращували ситуацію з дорожнім рухом  в місті, навпаки, обладнання, яке планується до закупівлі не зможе буде підключене до АСКДР міста Києва. Станом на сьогоднішній день КП «ЦОДР» отримало дозвіл на проведення тендеру, але виключило ТОВ «Росток-ЕЛЕКОМ» з учасників торгів з формальних причин.

Цей випадок, на нашу думку, має ознаки грубої корупційної схеми.

Київ, як столиця України, довгі роки був прикладом залучення наукових досягнень до промисловості, а промисловість була здатна забезпечити потреби громади міста та грала значну роль у наповненні бюджету.

Звертаємось до Вас з проханням перенести строки проведення тендеру, а також негайного ініціювання проведення оперативної наради по цьому питанню із залученням відповідних фахівців та експертів.

 

     З повагою,

 

Віце-президент УСПП

Президент Асоціації «Київ»

Народний депутат Верховної

Ради України IV-V скликань                                                              В.Майко